9 May 2024

Convocarea Consiliului Local al Municipiului Timișoara în ședință extraordinară de îndată pentru data de 09.05.2024

Membrii Consiliului Local al Municipiului Timișoara au fost convocați în ȘEDINȚĂ EXTRAORDINARĂ de îndată, azi, 09.05.2024, ora 12,00. Ședința se va desfășura prin platforma online de videoconferință și va fi transmisă live pe pagina de Facebook a Primăriei Municipiului Timișoara.

Proiectul Ordinii de zi a ședinței este:

1.      Proiect de hotărâre privind aprobarea operațiunii de primă înregistrare în sistemul integrat de cadastru și carte funciară a 14 imobile terenuri aferente unor străzi din Timișoara, precum și rectificarea suprafețelor acestora.

2. Proiect de hotărâre privind atribuirea directă a contractului de delegare de gestiune având ca obiect prestarea activităților necesare exploatării și întreținerii Ștrandului Termal proprietatea Municipiului Timișoara către Societatea HORTICULTURA S.A.