28 June 2024

Începe Festivalul Inimilor

Începutul verii aduce în fiecare an, la Timișoara, Festivalul Inimilor, un eveniment de tradiție deja, care sărbătorește cultura fiecărei țări participante, prin dans și muzică.

La solicitarea Casei de Cultură a Municipiului Timișoara, Comisia de Circulație din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara, a decis, pentru buna desfășurare a acestuia, închiderea circulației rutiere pe mai multe străzi din zona Parcului Rozelor, în perioada 01.07.2024 (ora 22) - 08.07.2024 (ora 12), după cum urmează:

• strada Academician Alexandru Borza (fosta Trandafirilor);
  • strada Gheorghe Andrașiu, tronsonul cuprins între bulevardul  C.D. Loga și Academician Alexandru Borza;
  • strada Silviu Bejan, tronsonul cuprins între bulevardul C.D. Loga și Academician Alexandru Borza;
  • strada Patriarh Miron Cristea, tronsonul cuprins între bulevardul C.D. Loga și Academician Alexandru Borza.

Menționăm, de asemenea, că în data de 04.07.2024, în intervalul orar 18:00 – 19:00  va avea loc parada portului popular, pe traseul: bulevardul  C.D. Loga (Catedrala Mitropolitană) - strada Silviu Bejan – strada Academician Alexandru Borza (Parcul Rozelor).

Recomandăm șoferilor să folosească rute alternative pe perioada desfășurării evenimentului.